فروش آهن

فروش آهن

آهن یکی از فراوان ترین عناصر روی زمین به شمار میرود به همین دلیل خرید و فروش آهن آلات در بازارهای داخلی کشور ما بسیار رایج است.زمانی که از فروش آهن صحبت میکنیم منظورمان خرید و فروش آهن  و آلیاژهای آهن است. استفاده از آهن و آهن آلات بقدری است که کمتر صنایعی را می توان دید که گونه ای از آهن و آهن آلات را برای تولید مورد استفاده قرار ندهد.

 

فروش آهن و آهن آلات مهم در صنعت

یکی از دلایل اصلی فروش آهن قیمت ارزان و مقاومت بالای آن است.آهن در حوزه‌های مختلف کاربردهای فراوانی دارد. به دلیل استحکام و مقاومت بالا نسبت به سایز فلزات و همچنین ارزان‌تر بودن، در ماشین‌آلات صنعتی، تجهیزات حمل و نقل، ساخت سازه‌ها، بدنه کشتی‌های بزرگ و ساخت اتومبیل‌ها استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که از انواع آهن  تیرآهن و میلگرد بیشترین استفاده را در ساختمان‌سازی دارند.

صنعت های زیر از جمله صنعت هایی هستند که به طور مستقیم با آهن و آهن آلات سرو کار دارند.

  • صنعت ساختمان
  • خودرو سازی
  • هواپیمایی
  • پزشکی
  • کشاورزی

اسکلت اصلی خانه ها و همچنین بدنه ماشین ها از این فلز و آلیاژهای مربوط به این فلز ساخته میشود.همچنین از پرکاربردترین  و پر فروش ترین آلیاژهای این فلز میتوان به میلگرد، نبشی، تیرآهن اشاره کرد.

میلگرد

از مصالح ساختمانی به شمار میرود که در ساخت سازه های بتنی و بمنظور استحکام بتن مورد استفاده قرار میگیرد. میلگرد ها در تمامی قسمت های سازه نقش موثری را در استحکام بتن ایفا میکنند که میتوان به کف، ستون ها و سقف اشاره نمود. میلگرد های موجود در بازار ایران بر اساس شکل ظاهری به سه دسته تقسیم بندی میشوند که میتوان به میلگرد آجدار، ساده و آجدار پیچیده اشاره کرد. همچنین میلگرد از لحاظ موادی که در ساخت خود بهره برده است به انواع مختلفی تقسیم بندی میشوند که گران قیمت ترین آن فولاد ضد زنگ میباشد. البته فولاد ضد زنگ بیشترین مقاومت را برای بتن ایجاد میکند. توجه داشته باشید که قیمت میلگرد تحت تاثیر قیمت ارز متغیر است و در بازه های زمانی که قیمت ارز افزایش می یابد.

"">

تیر آهن

 

یکی از مهم ترین مصالحی که در ساختمان به کار می رود تیرآهن است. این محصول در همان مراحل اولیه ساخت و برای ایجاد اسکلت و چهارچوب اصلی ساختمان به کار گرفته می شود. تیر آهن دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آنها ویژگی های مخصوص خود را دارند و برای فضاهایی خاص به کار می روند.

از انواع مختلف تیر آهن ها می توان به تیرآهن های بال پهن، لانه زنبوری، تیرآهن های INP  و تیرآهن IPE اشاره نمود. که هر کدام برای موارد خاصی در ساخت و ساز به کار گرفته می شوند. تیرآهن نقش یک تکیه گاه محکم را ایفا کرده و فشار باری که به ساختمان وارد می شود را تحمل می کند و از ریختن ساختمان جلوگیری می کند.

همانند شکل زیر، سطح مقطع تیرآهن به شکل H و I هستند. در نهایت وظیفه اصلی تیرآهن به عنوان یکی از انواع آهن آلات، تحمل باری است که به ساختمان وارد می‌شود.

فروش آهن

فروش آهن

نبشی

نبشی یکی دیگر از محصولات فولادی است که کاربردهای زیادی دارد. سطح مقطع این محصول فولادی، دو ضلع عمود بر هم است، اندازه بال‌ها می‌تواند متفاوت باشد و یا همانند شکل زیر یکسان باشد، که به نام‌های نبشی بال مساوی و نبشی بال نامساوی شناخته می‌شوند. نبشی در صنعت ساختمان برای اتصال تیرآهن به ستون و برعکس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت خرید و فروش آهن

این فلز در نوسانات بازار ارز دارای قیمت متغیر است و قیمت ثابتی ندارد.بنابراین اگر درصنعتی هستید که آهن از مهمترین فلزها در صنعت شما بکار میرود از بازار پر نوسان آهن آگاه هستید. شما میتوانید از طریق سایت ما ومشاوره با کارشناسان ما ازقیمت انواع آلیاژهای آهن باخبر باشید. و به راحتی به خرید و فروش آهن بپردازید.

همچنین میتواند برای آشنایی بیشتر با آهن مقاله << خرید آهن >> را مطالعه کنید،در ادامه به توضیح یک ویژگی از آهن میپردازیم.

آهن ماده ای سخت است که در گروه 8 جدول تناوبی قرار دارد و در دسته بندی فلزات جای می گیرد.  آهن در صورتی که در معرض هوا، رطوبت و دمای بالا قرار بگیرد به سرعت زنگ می زند.زنگ نام متداول یکی از ترکیبات بسیار رایج یعنی اکسید آهن با فرمول Fe2O3 است.در حقیقت آهن را به ندرت می توان به صورت خالص در طبیعت پیدا کرد.

زنگ آهن (یا فولاد) نمونه ای از فرایند خوردگی است: فرایند الکتروشیمیایی شامل آند (یک قطعه فلز که به راحتی الکترون از دست می دهد), الکترولیت (مایعی که به حرکت الکترون ها کمک می کند) و یک کاتد (یک قطعه فلز که به راحتی الکترون می پذیرد) است.