خرید آهن

خرید آهن

خرید و فروش آهن آلات یکی از مهمترین خرید و فروش ها در بازارهای داخلی به حساب می آید، آهن یکی از مهمترین عنصر در زندگی ما است زیرا اصلی ترین جز خانه هایمان که همان اسکلت خانه است از آهن ساخته شده است. آهن به دلیل مقاومت بالا و قیمت ارزان  یکی از پرکاربردترین فلزات است.

از جمله دیگر کاربردهای آهن که به خرید آهن منجر میشوند میتوان به کاربرد آن در بدنه اتومبیل ها، ریل آهن ،چارچوب تجهیزات و کشتی های بزرگ اشاره کرد.

خرید آهن و ویژگی های آن

از مهمترین ویژگی آهن که باعث خرید و فروش آهن و استفاده آن در اکثر صنایع شده است میتوان به مقاومت بالای آن اشاره کرد. آهن در دمای ۲۰۰۰ درجه سانتیگراد از سنگ معدن هماتیت استخراج می شود. این فلز تقریباً ۵ درصد کل پوسته زمین را تشکیل می دهد و به همین دلیل آهن ششمین عنصر از لحاظ فراوانی در جهان است .

اما از دیگر ویژگی های آهن میتوانیم به ویژگی رسانایی برق و گرما و یا چکش خواری این عنصر اشاره کنیم.

آهن خالص نرم و بسیار کمیاب است، زیرا به‌ سرعت و به‌ راحتی دچار اکسیداسیون می شود یا اگر به صورت عام بخواهیم بگوییم زنگ میزند  و خواص آهن طی فرآیند آلیاژ شدن تغییر می یابد. و رنگ آن از نقره ای متمایل به خاکستری به رنگ قهوه ای در می آید.

خرید آهن

خرید آهن

خرید آهن و آلیاژهای آهن

با اضافه کردن سایر عناصر، آلیاژهای مختلفی را می توان از آهن تهیه کرد که معروفترین آنها فولاد است که آلیاژ آهن و کربن است. یکی از دلایل خرید آهن میتوان  به تبدیل آهن به این آلیاژ ها اشاره کرد.

 

آهن خام: دارای ۵-۴ درصد کربن و مقادیری ناخالصی مانند فسفر، سیلیکون و گوگرد است. اهمیت آهن خام به دلیل قرارگیری در مرحله میانی مسیر سنگ آهن تا چدن و فولاد می‌باشد.

چدن: این فلز دارای  ۲ تا ۵٫۳ درصد کربن و میزان کمی منگنز است. در چدن ناخالصی‌های موجود در آهن خام مانند فسفر و گوگرد که تاثیر منفی بر ویژگی‌ی آن داشتند تا حد قابل قبولی کاهش یافته‌اند. چدن بسیار شکننده، سخت و محکم است.

فولاد: شامل ۱٫۵-۰٫۵ کربن و مقادیر کمی گوگرد،سیلیکون، منگنز و فسفر می‌باشد.

آهن ورزیده:  یا آهن نرم کمتر از ۰٫۵ درصد کربن دارد. این محصول به اندازه آهن خام گدازپذیر نیست.آهن ورزیده محکم و چکش‌خوار است.

فولادهای آلیاژ: دارای میزان متفاوتی از کربن همراه فلزات دیگری مانند وانادیوم، مولیبدن، کروم ، تنگستن، نیکل و … است.

اکسیدهای آهن: برای ساخت ذخیره مغناطیسی در کامپیوترها کاربرد دارد. اکسیدهای آهن هنگام مخلوط شدن با ترکیبات دیگر، خصوصیات مغناطیسی خود را بصورت محلول نیز حفظ می‌نمایند.

خرید آهن

خرید آهن

کاربردهای مهم آهن در صنایع

از آهن برای ساخت فولاد استفاده می شود که کاربردهای زیادی در صنایعی مانند مهندسی عمران دارد و اغلب از آن برای ساخت تیر، بتن تقویت شده و… استفاده می شود.

از آهن برای ساخت فولاد آلیاژی مانند فولادهای کربنی با مواد افزودنی مانند نیکل، کروم، وانادیوم، تنگستن و منگنز استفاده می شود.

این آلیاژها برای ساخت پل، دکل برق، زنجیر دوچرخه، ابزار برش و لوله تفنگ استفاده می شود.

از چدن که نوعی آهن است و دارای 5.3 درصد کربن است برای ساخت لوله ها، شیرآلات و پمپ ها استفاده می شود.

از کاتالیزورهای آهن هم در فرآیند هابر و برای تولید آمونیاک استفاده می شود.

می توان از آهن و آلیاژهای آن برای ساخت آهنربا هم استفاده کرد.

بازارهای خرید آهن

بازارهای خرید و فروش آهن نیز از پیشرفت روزافزون دنیای دیجیتال عقب نمانده است ، به همین دلیل  میتوانید آهن را به صورت حضوری و غیرحضوری خریداری کنید.شما میتوانید از طریق جست و جو در اینترنت و استخراج دقیق قیمت فروش و خرید آهن با ما در ارتباط باشید.آهن استقلال در کنار شماست تا بهترین قیمت ها را تجربه کنید.