خرید لوله

لوله، یک استوانه توخالی با ابعاد گوناگون است که برای انتقال انواع سیالات شامل گازها و مایعات استفاده می‌شود. گاهی در فاصله‌های نزدیک، از لوله‌ها برای انتقال جامدات نیز استفاده می‌شود. این پروفیل‌ها می‌توانند از جنس فولاد، چدن، فایبرگلاس، پلی‌اتیلن و… باشند. انواع لوله‌ها، کاربرد گسترده‌ای در صنایع مختلف از قبیل صنعت نفت و گاز، آب و فاضلاب، ساختمان‌سازی و پتروشیمی دارند. برای خرید لوله باید شناخت کامل از انواع این مقطع در بازار داشته باشید.همچنین میتوانید در سایت ما <<آهن آلات استقلال>> جدول وزن لوله را مشاهده کرده و بهترین تصمیم را برای خرید لوله بگیرید.

خرید لوله

خرید لوله

پیش از خرید لوله چه چیزهایی را بدانیم؟

قبل از ثبت سفارش برای خرید لوله؛ حتما راهنمای خرید لوله را بررسی کنید و با توجه به کاربرد، نیاز، حساسیت کار و… لوله را انتخاب و ثبت نمایید. در مجموع پارامترهایی که پیش از خرید لوله باید برای خودتان آشکار باشد، به شرح زیر هستند:

  • سایز لوله

به یاد داشته باشید که قطر واقعی لوله‌ها بیش از قطر اسمی آنها است مگر آن‌که لوله‌ی خریداری شده بیش از ۱۴ اینچ باشد. برای ارائه سایز از دو پارامتر میلی‌متر و اینچ استفاده می‌کنند. قطر داخلی لوله و قطر خارجی لوله نیز در هنگام خرید ارائه می‌شود تا با توجه به حجم سیالات و فشاری که در زمان عبور در درون لوله دارند، خرید انجام شود.

  • ضخامت یا رده

در خرید لوله، ضخامت لوله نیز اهمیت دارد. این پارامتر را به اختصار با علامت WT نشان می‌دهند. ضخامت لوله به همراه عواملی مانند ماده اولیه تولید لوله، فرایند ساخت و پوشش‌هایی که بر روی لوله اعمال می‌کنند، از عوامل فیزیکی موثر بر طول عمر لوله است. بنابراین در هنگام خرید لوله باید با توجه به نوع کاربرد، ضخامت آن را در نظر گرفت.

  • تست‌های قبول شده و شرایط کاری لوله

آزمایشگاه‌های مستقر در کارخانه‌ها و سازمان‌های استاندارد، آزمایش‌هایی را برای بررسی لوله‌ها انجام می‌دهند و آن‌ها را ارائه می‌کنند. پیش از خرید لوله لازم است بدانید که آیا لوله انتخابی شما برای شرایط سازه‌ی مورد نظرتان مناسب است یا خیر.

  • آلیاژ و گرید مورد نظر

همان‌طور که در ابتدا ذکر شد، لوله‌ها ممکن است با آلیاژهای گوناگونی ساخته شوند. هر کدام از این آلیاژها برای شرایط خاصی مناسب‌اند و اکیدا توصیه می‌شود آن‌ها را به جای هم به کار نبرید. انتخاب یک آلیاژ مناسب، کارایی، امنیت و پایداری سیستم را تضمین خواهد کرد.

در تولید لوله‌های فولادی از استانداردهای مختلفی استفاده می‌شود. استاندارد تولید لوله، تاثیر بسیاری بر کیفیت و همچنین قیمت لوله دارد و ترکیب شیمیایی و خواص مکانیکی آن را تعیین می کند. بنابراین نیاز است هنگام خرید لوله، تا حدودی با استانداردهای مختلف آن آشنا باشید تا بتوانید خرید بهتری انجام دهید.